• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Проект "Ніч Науки"

Ніч науки


Освітній проект «Ніч науки», присвячений енергоефективності. 30 вересня 2017 року

/Files/images/2015-2016/nich_nauki/01.jpg


Відкриття першої тематичної «Ночі науки» відбулося у Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова. У відкритті взяли участь заступник Харківського міського голови - керуючий справами виконавчого комітету Тетяна Чечетова-Терашвілі, Генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, ректор ХНУМГ Володимир Бабаєв, представники Німецької федеральної компанії «GIZ».

Як повідомила Тетяна Чечетова-Терашвілі, сьогоднішній захід проходить під патронатом міського голови Геннадія Кернеса і за підтримки компанії «GIZ». «За підтримки наших німецьких партнерів ми проводимо нашу традиційну «Ніч науки». Для сьогоднішнього року була обрана дуже актуальна тема - енергоефективність. Адже наші навчальні заклади займаються науковими дослідженнями, розробками, мають значні досягнення в галузі енергоефективності. Ця область цікава і жителям нашого міста, і сьогоднішній захід дозволить ще раз привернути увагу до питанням економії ресурсів і науковим інноваціям. Школярі зможуть дізнатися багато нового, вибрати улюблені заняття і, може, навіть майбутню професію. Спільними зусиллями міська влада і вищі навчальні заклади продовжать розширювати освітні кордону, і ми реалізуємо ще багато цікавих проектів», - повідомила Тетяна Чечетова-Терашвілі.

Генеральний консул ФРН Вольфганг Мессінгер зазначив, що вже стартують нові проекти. За його словами, торік у рамках «Ночі науки» пройшов конкурс студентських робіт, присвячених урбаністиці. Цього року таку освітню ініціативу повторять, і пройде конкурс, присвячений креативній економіці. Реєстрація на нього триватиме до 13 жовтня, а подача проектів - до 1 листопада. Вольфганг Мессінгер зазначив, що українські та німецькі експерти традиційно проведуть для студентів майстер-класи та семінари. Головна відмінність в правилах - це можливість зібрати команди студентів з різних вишів. Команда-переможець отримає на реалізацію своїх ідей, як і торік, 3 тис. євро.

Як зазначила радник «GIZ» Світлана Чеботарьова, в Харкові активно впроваджуються енергоефективності проекти. За її словами, компанія понад 20 років працює в Україні, і десять років з них займається енергоефективними проектами. «Харків активно співпрацює з «GIZ», займається розвитком соціальної інфраструктури та іншими проектами. Міська влада показує великі успіхи, створює структуру енергоменеджменту. А це означає, що Харкову потрібні кваліфіковані кадри, які оптимізують енергетичне господарство міста», - зазначила Світлана Чеботарьова.

У свою чергу ректор ХНУМГ Володимир Бабаєв підкреслив, що сьогодні дуже важливо економити ресурси, і університет міського господарства - лідер в сфері розробок з енергоефективності. «Мер міста Геннадій Кернес нам дуже багато довіряє. І як яскравий приклад енергоефективного будинку - Регіональний центр послуг, де використовуються альтернативні джерела енергії. Також ми розробляємо проект будівлі БТІ, яка буде не менш яскравою і енергономічною. Я запрошую всіх до нашого університету познайомитися з новими розробками і досягненнями науки. «Ніч науки» набирає обертів, а значить - нас чекає багато нових проектів і нових дослідницьких робіт», - підкреслив ректор університету міського господарства.

Зазначимо, що в цьому виші пройде низка унікальних і важливих заходів. Вперше там читають лекції експерти Німецької федеральної компанії «GIZ» (час проведення - з 10:00 до 16:00, з невеликим інтервалом). Теми - «Європейський досвід термомодернізації будівель. Кращі практики», співпраця міст в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів» (план сталого енергетичного і кліматичного розвитку до 2030 року, робота над реєстром викидів парникових газів), енергоменеджмент.

Крім того, сьогодні всі бажаючі зможуть побачити власну сонячну електростанцію університету, стати учасниками шоу від «Лабораторії божевільних вчених» (до 18:00) і побачити виступ технічної студії «Винахідник» (з 15:00 до 19:00), де можна буде взяти участь у презентації ефективного використання енергетичних ресурсів за допомогою лего-роботів.

Свої програми в рамках «Ночі науки» також представили Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Українська інженерно-педагогічна академія та Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського .

З повною програмою проекту можна ознайомитисятут.

Організатор заходу - Департамент міжнародного співробітництва за підтримки Німецької федеральної компанії «GIZ».
У рамках проведення Тижнів Німеччини в Україні 24 вересня 2016 року в нашому місті пройде «Ніч Науки». У проекті візьмуть участь17 вищих навчальних закладів і Харківський планетарій імені Юрія Гагаріна. Вузи відкриють свої двері для всіх бажаючих з 16.00 до 22.00.Виші будуть представляти свої нові наукові розробки,де монструвати експерименти, показувати кафедри, лабораторії та музеї. Школярів і гостей заходу автобуси безкоштовно будуть доставляти до кращих вищих навчальних закладів міста. Вперше організатори підготують спеціальну програму і для учнів початкової школи. В шести вузах міста для них з 13.00 до 15.00 заплановані цікаві інтерактивні заходи. Відкриття «Ночі Науки» відбудеться о 16.00 в Харківському національному університет і міського господарства імені А.Н. Бекетова.


/Files/images/2016-2017/nch_nauki/01.jpg

/Files/images/2016-2017/nch_nauki/02.jpg

/Files/images/2016-2017/nch_nauki/03.jpg

/Files/images/2016-2017/nch_nauki/04.jpg


Проект "Ніч Науки"

Кiлькiсть переглядiв: 411