/Files/images/2019-2020/83574918_3265691140124108_3469364579006414848_o.png

«Ким я хочу стати?» - запитує себе кожен український школяр. Тепер визначитися стало легше!

МОН створило на сайті спеціальний розділ для тих, хто досі не може обрати майбутню професію. Там вже розміщено перші матеріали, які будуть корисними для школярів, вчителів та батьків.

Дізнавайтесь докладніше за посиланням: bit.ly/3aRByuu

Що таке профорієнтація?

В житті кожен з нас робить два найважливіших вибора: вибір особистих відносин і вибір професії. Саме вони і обумовлюють задоволеність життя. Як часто доводиться бачити людей, які закінчили навіть найпрестижніші вузи, які отримали хороші професії та спеціальності, які в середині життя розуміють, що їх не радує отримана професія, і вони завжди мріяли зайнятися чимось іншим. Так і з'являються бухгалтера, які проводять весь вільний, а, часом і робоче, час на сайтах віршів; менеджери і лікарі, які не люблять спілкуватися з людьми і сисадміни, котрі розуміються на творчості рок-груп краще, ніж в техніці. Чи можливо, ще до надходження в вищу або середню спеціальний заклад, сказати чи підійде людині та чи інша професія? Чи буде йому цікаво вчитися і легко працювати за набутим фахом? Виявляється - так. Ці завдання з успіхом вирішує професійна оріентація. Профессіональна орієнтація це комплексна науково-обгрунтована система форм, методів, способів впливу на особистість з метою оптимізації її професійного визначення на основі врахування особистісних характеристик кожного індивідуума на ринку праці. Або, простіше кажучи, професійна орієнтація допомагає зустрічі людини з улюбленою професією на ринку праці і сприяє довгим дружнім відносинам людини зі своєю профессіею. Консультація в рамках професійної орієнтації допомагає зорієнтуватися на ринку праці, дізнатися які професії підходять найкраще саме Вам, усвідомити свої потреби і інтереси в сфері професійної діяльності, визначитися з конкретними кроками і рішеннями в плані отримання освіти або влаштування на роботу.