• Дитячо-юнацька громадська організація «Ровесник»

/Files/images/2015-2016/dyugo_rovesnik/01.JPG

В час, коли процеси демократизації торкнулися всіх сфер суспільного життя, освіта загалом і школа, зокрема, не можуть залишатися поза їх впливом. Невід’ємною складовою демократизації навчання є учнівське самоврядування, яке має багату і повчальну історію. Чверть населення нашої країни встановить молодь, і саме від неї залежить майбутнє нашої держави, бо через 10 – 15 років молоді люди, котрі навчаються нині в школах посядуть найвищі адміністративні й державні посади. Виховання творчої особистості нерозривно пов’язане з майбутнім країни, відродженням нації, гуманізацією суспільства. Людина повинна жити з думкою: все для блага особистості, кожному є місце у соціумі, кожен цінний для суспільства таким, яким він є. Керувати політичними, національними та економічними процесами повинні ті, хто насправді є професіоналами, хто уміє гуртувати навколо себе і вести за собою, хто здатен сформувати професійну команду, в якій поважають думку кожного члена, у якій кожен може виявити свої здібності і реалізуватись у тій чи іншій справі. Такі завдання суспільства вимагають нових підходів до виховання, до виявлення і розвитку здібностей лідера, адже лідер у школі – це майбутній політик чи бізнесмен, якому вирішувати як щоденні, так і масштабні завдання, які поставить суспільство у час загальної глобалізації світу. Успіх України на світовій арені закладається сьогодні у школі лідерства – самоврядуванні учнів. Ідея розвитку особистості дитини - головний момент у життєдіяльності нашої організації. Наша мета допомогти кожному учню в його життєвому визначені, стати творцем своєї справи, дати навички саморегуляції, бо особистість формується й розвивається в діяльності. І чим змістовніше буде організована діяльність, тим більше створюється можливостей для цілеспрямованого впливову на відновлення соціально-коштовних відносин учня до явищ навколишньої дійсності. З огляду на сказане особливої ваги набуває формування в учнів навичок самоврядування. Це сприятиме оволодінню організаторськими уміннями, вихованню соціальної активності та відповідальності. Дитячо-юнацька громадська організація «Ровесник» в гімназії №152 існує з 2001 року. Вона була затверджена розпорядженням №971 від 06.12.2001 р. «Про легалізацію дитячих організацій Холодногірського району» головою Холодногірської районної у м. Харкові Б.О. Обозним. Як кожна самостійна, незалежна організація, «Ровесник» має свою символіку: герб, гімн, значок. Найвищим органом ДЮГО «Ровесник» є загальношкільна учнівська конференція, яка проводиться щорічно у вересні та травні. В період між загальними учнівськими конференціями вищим органом виступає учнівська рада, яка обирається один раз на рік і в своїй діяльності керується уставом ДЮГО «Ровесник» та уставом гімназії. Головою дитячої громадської організації «Ровесник» є президент, який обирається раз на рік. Заступником президента є віце-президент, якого обирає учнівська рада гімназії.

МЕТА ДЮГО «РОВЕСНИК»:

Створення умов для розкриття розвитку та реалізації соціального, творчого і лідерського потенціалу учнів, здобуття ними досвіду конструктивної соціальної діяльності, виховання громадянина з високою демократичною культурою.

ДІЯЛЬНІСТЬ ДЮГО “РОВЕСНИК”:

-Формування активної життєвої позиції кожного учня.
-Підтримка порядку та дисципліни в гімназії.
-Виховання пошани до законів гімназії та статуту організації “Ровесник”.
-Екологічна та природоохоронна діяльність.
-Виховання бережного ставлення до енергоресурсів, води, шкільного майна.
-Організація пошукової роботи.
-Надання допомоги інвалідам та людям похилого віку.
-Організація творчих виставок, конкурсів, благодійних ярмарок.
-Проведення загальношкільних культурно-творчих справ.

Ровесник

/Files/images/rovesnik/напрямок 1.jpg/Files/images/rovesnik/напрямок 2.jpg